WiadomośćGmina Dobra na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez przemek
wtorek, 04 października 2016 r., godz. 08:08

Gmina Dobra na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja przygotowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której każdy zaznaczyć może niebezpieczne miejsce w swojej okolicy. Na mapie znajdziemy też kilka punktów dotyczących gminy Dobra. Internauci wskazali m.in. miejsca, w których przekraczana jest prędkość, a także w nieprawidłowy sposób parkowane są auta.



Na Krajowej Mapie Zagrożeń znaleźć możemy pięć miejsc dotyczących gminy Dobra. Internauci zgłosili dwa miejsca w Mierzynie - przy ul. Topolowej (nieprawidłowa organizacja ruchu) i przy ul. Nasiennej (droga nieprawidłowo oznakowana).

Dwa zgłoszenia dotyczą również ulicy Koralowej w Bezrzeczu. Zgłoszono tam niezgodne z przepisami parkowanie samochodów oraz problem związany ze spożywaniem alkoholu w niedozwolonych miejscach. Ostatnie zgłoszenie dotyczy ulicy Słonecznej w Wołczkowie, gdzie kierowcy aut nie stosują się do znaków ograniczających dozwoloną prędkość.

Reklamy Google:


Aby na mapie oznaczyć kolejne niebezpieczne miejsce, wystarczy zalogować się na interaktywnej stronie internetowej Policji. Każde zgłoszenie weryfikowane jest przez policjantów. Na stronie oprócz mapy znajdziemy również statystyki policyjne, a także ocenę pracy funkcjonariuszy.

Zapoznaj się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
1) informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
2) informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
• bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
• w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
3) informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Źródło: Policja




Źródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.3092 )