WiadomośćGmina Dobra Biega - relacja, zdjęcia i film
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez przemek
poniedziałek, 14 września 2015 r., godz. 06:38

Gmina Dobra Biega - relacja, zdjęcia i film
W sobotę 12 września na terenie boiska sportowego w Wołczkowie odbyła się impreza sportowa "Gmina Dobra Biega". Około 200 mieszkańców naszej gminy wzięło udział w biegu przełajowym na dystansie około 3 kilometrów. Gościem honorowym imprezy był wielokrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych Mariusz Podkalicki.

Impreza pod nazwą „Gmina Dobra Biega” na stałe wpisała do kalendarza sportowego naszej gminy. Co roku uczestniczą w niej mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i zaproszeni goście. W tegorocznej edycji udział wzięli m.in. Sekretarz Gminy Rozalia Adamska, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz radny Jarosław Reszta. Wszyscy oni pokonali liczącą prawie 3 kilometry trasę prowadzącą ulicami i ścieżkami Wołczkowa.

Jak przyznali organizatorzy, impreza została zorganizowana dla dobrej zabawy, a nie dla sportowej rywalizacji. Dlatego wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu zawodów przeprowadzone zostały również konkursy dla najmłodszych biegaczy. Uczestnicy mogli też zapoznać się z wyposażeniem profesjonalnego samochodu terenowego, który wcześniej rywalizował m.in. na trasie Rajdu Baja Poland.