Zaloguj się | Rejestracja

Płać podatki w Gminie Dobra i wspieraj jej rozwój

wtorek, 07 marca 2023 r., godz. 12:33  |  Wersja do druku

Dzięki podatkom Gmina Dobra może finansować m.in. budowę i remonty dróg, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, budowę nowych placówek oświatowych, sportowych i rekreacyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby płacić podatki w swojej gminie i wspierać jej rozwój.Gmina dostaje około 38% podatku dochodowego mieszkańców. Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców, przeznaczone są na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, lokalnej szkoły czy przedszkola. Jeżeli chcecie, żeby wasze podatki wróciły do was, wpiszcie w deklaracji podatkowej miejsce swojego zamieszkania w gminie Dobra.

Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy - wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl. Nie trzeba nawet zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego urzędu skarbowego - urzędnicy sami zaktualizują dane podatnika.

Urząd skarbowy właściwy dla gminy Dobra to:

Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie
ul. Michała Drzymały 5, 70-217 Szczecin


To nic nie kosztuje, a przyczyni się do rozwoju gminy. Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców. Adres zameldowania nie ma znaczenia - ważne, gdzie rzeczywiście mieszkasz.

Dzięki pomocy mieszkańców gmina będzie mogła sfinansować m.in.: budowę i remonty dróg gminnych, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej, infrastruktury społecznej czy placówek oświatowych.

Przyłącz się do akcji i popraw komfort życia w Gminie Dobra.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama