Zaloguj się | Rejestracja

Strażak Roku w Powiecie Polickim z OSP Dobra

środa, 15 maja 2019 r., godz. 11:42  |  Wersja do druku

Piotr Zygmański z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej zajął 3. miejsce w plebiscycie na Strażaka Pomorza Zachodniego 2019. Zdobył też tytuł Strażaka Roku w Powiecie Polickim.W październiku zeszłego roku Piotr Zygmański razem z sierż. sztab. Markiem Młodawskim z Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymali medale "Postawa godna naśladowania", za uratowanie mężczyzny z płonącego budynku w Dobrej. To były pierwsze takie nagrody w historii naszego powiatu. Wyróżnienia, o które wnioskowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, wręczył bohaterom Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Przypomnijmy, w nocy z 12 na 13 października 2018 r. po godz. 2 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Policach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej przy ul. Krajobrazowej w Dobrej. Do zdarzenia wysłano jednostki OSP Dobra i Wołczkowo oraz jednostkę JRG nr 3 ze Szczecina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy z OSP Dobra zastali rozwinięty pożar garażu w budynku mieszkalnym. Ustalono, że w budynku znajduje się mężczyzna, a pozostałe osoby tj. kobieta z trójką dzieci opuścili budynek przed przybyciem straży. Do budynku natychmiast weszło 2 ratowników z OSP Dobra w aparatach oddechowych w celu uratowania mężczyzny. Wnętrze mieszkania było całe zadymione. W powietrzu unosiły się gorące gazy ze względu na spalone drzwi łączące garaż z mieszkaniem.

W trakcie wchodzenia po schodach na 1. piętro, jednemu ze strażaków przestał działać aparat oddechowy musiał wycofać się z akcji. Drugi ze strażaków Piotr Zygmański nie bacząc na brak asekuracji kontynuował akcję i pomimo zerowej widzialności odnalazł nieprzytomnego mężczyznę, którego zaczął wyciągać z zadymionego budynku, najpierw po korytarzu, a następnie po klatce schodowej. Na schodach strażakowi pomógł sierż. sztab. Marek Młodawski z komisariatu w Mierzynie, który ryzykując własnym zdrowiem wbiegł do budynku. Po chwili przybyły zastępy z JRG nr 3 ze Szczecina i strażacy pomogli wynieść osobę na zewnątrz.

W marcu Piotra Zygmańskiego zgłoszono do plebiscytu Strażak Pomorza Zachodniego 2019 organizowanego przez wydawcę Głosu Szczecińskiego, pod honorowym patronatem i we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP w Szczecinie.

Podczas głosowania na etapie powiatowym Piotr Zygmański zajął 1. miejsce zdobywając 868 głosów i jednocześnie tytuł Strażaka Roku w Powiecie Polickim. Bohaterski strażak z OSP Dobra awansował też do wojewódzkiego etapu plebiscytu, gdzie finalnie zajął 3. miejsce zdobywając m.in. dyplom i nagrody, w tym dwuosobowe zaproszenie na koncert Legend Rocka w Dolinie Charlotty w Strzelinku k. Słupska.

W tym samym plebiscycie, w kategorii jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, OSP Dobra i OSP GPR Wołczkowo zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce w powiecie polickim.

Gratulujemy nagród i wyróżnienia!

Uroczystość wręczenia medalu "Postawa godna naśladowania" - 18 października 2018 r.:Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama