Zaloguj się | Rejestracja

Nauczyciele zawiesili strajk. Od poniedziałku lekcje

piątek, 26 kwietnia 2019 r., godz. 17:08  |  Wersja do druku

Od soboty, 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. W poniedziałek, 29 kwietnia w szkołach w gminie Dobra zajęcia lekcyjne odbywać się już będą zgodnie z planem. Wyjątkiem jest szkoła w Dobrej, gdzie już na początku roku szkolnego ustalono, że dni 29 i 30 kwietnia są wolne od zajęć.Przypomnijmy, od 8 kwietnia we wszystkich szkołach w gminie Dobra, podobnie jak w wielu polskich miastach i gminach, rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli, którzy walczą o godne wynagrodzenia i prestiż swojego zawodu. Z powodu protestu odwołano w szkołach lekcje.

"Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji" - informowali rodziców nauczyciele.

W czwartek Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu strajku, począwszy od 27 kwietnia. "Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy. Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz.

W związku z zawieszeniem protestu w szkołach w gminie Dobra zajęcia lekcyjne odbywać się już będą zgodnie z planem. Wyjątkiem jest szkoła w Dobrej, gdzie już na początku roku szkolnego ustalono, że dni 29 i 30 kwietnia są wolne od zajęć.

"Dziękuję rodzicom za okazaną wyrozumiałość w trakcie trwania akcji strajkowej" - poinformowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Urząd Gminy Dobra na bieżąco monitorował sytuację w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę. Dyrektorzy placówek każdego dnia przekazywali informacje o liczbie strajkujących nauczycieli oraz liczbie uczniów objętych zajęciami opiekuńczymi. Wójt Gminy Dobra, w porozumieniu z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, na prośbę dyrektorów szkół oddelegowała dodatkowe osoby do opieki nad dziećmi. Na czas prowadzonej akcji strajkowej wójt zmieniła także czas pracy świetlic wiejskich w Buku i Łęgach.

Mimo strajku egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się zgodnie z planem.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama