Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska :: Forum :: Ogólne :: Samorząd, Urząd Gminy Dobra
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Dofinansowanie do żłobków, skoro gmina nie posiada własnego
Moderatorzy: admin, Redakcja, kacper
Autor Odpowiedzi
maggie
13 paź 2014 : 15:10
Zarejestrowany #1146
Dołączył: 13 paź 2014 : 09:22
postów: 3
Witam, na wstępie chciałabym przestrzec osoby, które mają malutkie dzieci lub planują mieć, do zmiany adresu na gminę Dobra. Mianowicie przemeldowałam się ze Szczecina do Dobrej. Okazało się, że oczywiście do żadnego żłobka czy też przedszkola w Szczecinie nie mam szans zapisać dzieci (ponieważ adres jest w Dobrej). Rozumiem, to oczywiste, ale co jeśli gmina ma gdzieś instytucje żłobka? Są gminy np. Police, które dofinansowują miejsca w żłobkach prywatnych. Jednakże ja dofinansowania nie dostanę ponieważ zameldowanie w powiecie Police do tego nie kwalifikuje. Próbowałam się dowiedzieć czegoś w gminie na temat polityki gminy odnośnie wsparcia matek wracających do pracy. Niestety, dowiedziałam się, że to w interesie żłobków jest wykazanie się chęcią otrzymywania dofinansowania, a one jak na razie nie wykazały zainteresowania. Żłobek, o którym mi wspomniano w gminie kosztuje 900 zł od dziecka, w moim przypadku dwoje, to 1800 zł, jakaś masakra. Sama znalazłam jeszcze jeden w Mierzynie, także prywatny, 630 zł od dziecka plus wyżywienie. Rozmawiałam nawet z Pania dyrektor i dowiedziałam się, że była ona w gminie i rozmawiała na temat dofinansowań(czyli jednak wykazują zainteresowanie ) Czyli nie mogę zapisać dziecka ani do Szczecina, ani do Polic a w Dobrej nie ma. Nikt chyba nie oczekuje, że gmina wybuduje żłobek (wystarczy popatrzeć na przeludniona szkołę) ale mogłaby zadbać jak inne gminy o swoich mieszkanców i dofinansować miejsca w istniejących już żłobkach lub grupach żłobkowych przy prywatnych placówkach. Bardzo chętnie wysłucham co radni na to, w końcu niedługo wybory, a nie ukrywam, że będę głosować na tego, co rozwiąże ten problem (nie tylko mój)

[ Edytowany 13 paź 2014 : 15:22 ]
Powrót do góry
maggie
13 paź 2014 : 15:26
Zarejestrowany #1146
Dołączył: 13 paź 2014 : 09:22
postów: 3
Dodam jeszcze, że miejsca za 300 zł od dziecka w prywatnym żłobku w Policach są, trzeba się tam tylko przemeldować, Dla osób, które mogą to zrobić polecam.
Powrót do góry
maggie
29 sty 2015 : 17:18
Zarejestrowany #1146
Dołączył: 13 paź 2014 : 09:22
postów: 3
Jakiegokolwiek komentarza się nie doczekałam, a szkoda. Rozumiem, że skoro ma się gwarantowane miejsce w gminie w wyborach (z powodu braku innych kandydatów?!) nie trzeba się zbytnio wysilać dla społeczności. Jednakże proszę o wyjaśnienie: jaka jest polityka gminy w stosunku do zapewnienia dzieciom opieki? Dowiedziałam się, że do dziecka powyżej 2,5 roku istnieją znikome dofinansowania. Jeśli tak jakie? Które placówki są nimi objęte? Jakie jest oficjalne stanowisko gminy? To chyba nie jest żadna tajemnica, prawda?
Wiem, że telefonicznie się tego nie dowiem (choć to dla mnie dziwne, ale ok). Proszę w takim razie choć o konkretny kontakt i formę potrzebną do uzyskania ów odpowiedzi.

[ Edytowany 29 sty 2015 : 17:22 ]
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System